Про Бразилію

Географія Бразилії 

 

Бразилія - найбільша за площею і населенням держава в Південній Америці. Займає східну і центральну частину материка. Межує з Французькою Гвіаною, Суринамом, Гайаною, Венесуелою, Колумбією, Перу, Болівією, Парагваєм, Аргентиною, Уругваєм. Зі сходу омивається Атлантичним океаном, у якому володіє декількома островами (найважливіший - Фернанду-ді-Норонья).

 

На півночі країни знаходиться Амазонська низовина (Амазонія) - широка долина однієї з найбільших річок світу. На півночі вона поступово переходить у горбисті рівнини північної частини Гвіанського нагір'я (висота 150-700 м, окремі вершини до 1200 м) які оточені уздовж державного кордону крутими скелями Серрі-имер, Серрі-паримо і Серрі-Пакарайма (гора Рорайма - 2772 м) Майже всю решту території країни займає Бразильське нагір'я, що підвищується до півдня та північного сходу і круто обривається перед вузьким краєм берегової Приатлантичної низовини. Крайові гірські масиви (Серра-ду-Мар, Серра-да-Мантікейра та інші) сягають висоти 2890 м (гора Бандейра).

 

Погода в Бразилії 

 

Шість кліматичних типів: екваторіальний, тропічний, тропічний високогірний, тропічний атлантичний, напівзасушливий і субтропічний. Значна частина дощів випадає в районі Амазонки. Існують області, в основному на півдні країни, де іноді випадає сніг, лягає іній, а температура опускається нижче нуля.

 

Держава Бразилія 

 

Державний устрій

 

Федеративна республіка. Голова держави та уряду - президент. Парламент - двопалатний Національний конгрес, складається з Федерального Сенату і Палати Депутатів.

Федеральний сенат Палата депутатів Будівля Національного конгреса

 

Мова

 

Державна мова: португальська

Поширена іспанська, також вживаються: французька, німецька, італійська.

 

Релігія

 

Основна релігія - католицизм, але існують й інші: іудейська, протестантська, а також африканські спіритуалістичні релігії.

Католицький кафедральний собор Сан Пауло

 

Валюта

 

Міжнародна назва: BRL

Існують банкноти номіналом 1,5,10,50,100 реалів і монети - в 1 реал, 1,5,10,50 сентаво. Міжнародні кредитні картки приймаються в готелях і у низки магазинів.

Обміняти чеки та іноземну валюту можна в банках (найбільш вигідний курс), обмінних пунктах при туристичних агентствах і торгових центрах, в готелях (тільки долари), аеропорту.

 

 

Історія Бразилії

 

Походження американських індіанців все ще є предметом дискусій серед етнографів. Традиційний погляд, який базується на міграції з Сибіру до Америки в кінці останнього льодовикового періоду через Берингов перешийок, все більш піддається сумнівам, особливо північноамериканськими етнографами.

 

До моменту прибуття європейців бразильські індіанські народи використовували кістяні та стругані кам'яні знаряддя та зброю, подібні тим, які були знайдені у більший частині Америки у той час. У Бразилії дуже рано з'явилася кераміка.

 

Бразилія була відкрита в 1500 році португальським мореплавцем Педру Алвареш Кабралом. У 1533 році почалася португальська колонізація Бразилії, берег якої було розділено на 15 капітанств. У 1549 португальські володіння в Бразилії безпосередньо підпорядковувалися королю Португалії. Намісником португальського короля став генерал-капітан, резиденція якого знаходилася у Салвадорі. У 1574 році було прийнято указ, яким заборонялося перетворювати місцевих індіанців на рабів. Це призвело до масового завезення негрів-рабів з Африки. У 1640 році був призначений перший віце-король Бразилії маркіз де Монталван.

 

У 1763 столицею Бразилії стає Ріо-де-Жанейро. Португальський король Жуан VI втік до Бразилії від Наполеона. Після повернення батька до Португалії в 1821 році його син Педро залишався в Бразилії регентом, а 7 вересня 1822 проголосив незалежність від метрополії і оголосив себе імператором Бразильської імперії під ім'ям Педру I. Його спадкоємцем став син, Педру II, який правив до 1889 року, коли була проголошена республіка. За рік до цього, у 1888 році, в Бразилії було скасовано рабство. У пізніх роках XIX століття і початку XX Бразилія залучила більш ніж 5 мільйонів європейських і японських іммігрантів.

 

У 1930-1934 і в 1937-1945 роках - диктатура Варгаса. У 1964 році в країні відбувся військовий переворот, в результаті якого до влади прийшов маршал Кастело Бранко. Це був третій диктаторський режим за всю історію Бразилії. Він проіснував до 1985 року. У 1999 році країну охопила фінансова криза. З 2003 року президентом Бразилії став Луїс Інасіу Лула да Сілва. 21 червня 2005 Ділма Русеф очолила Адміністрацію президента Бразилії, а в 2010 році було оголошено про її висунення на пост президента Бразилії на виборах 3 жовтня 2010 року. У першому турі президентських виборів 5 жовтня 2014 Ділма набрала 41.6% голосів. У другому турі 26 жовтня, де її суперником був кандидат соціал-демократичної партії Аесіо Невес, вона перемогла з результатом 51.6% голосів і залишилася президентом на другий термін.

 

Де зупинитися

 

У Бразилії налічується близько 20 000 готелів, більшість з яких розташована в Ріо-де-Жанейро, на південному сході і на океанському узбережжі. Основна кількість готелів Бразилії - не належить до жодної із світових мереж та знаходиться у власності незалежних компаній.

 

Якість сервісу в бразильських готелях непогана, хоча в ньому і відчувається деяка повільність, яка втім, притаманна майже всім напрямкам Латинської Америки. Клас готелю в країні оцінюється не за звичною зірковою системою, а за видами послуг, що надаються. Тому тим, хто відвідує цю країну вперше, слід заздалегідь довідатися про надавані послуги. Головними готельними мережами Бразилії є: Meliа, Atlantica Hotels і The Blue Tree. Це готелі вищого класу з відповідним рівнем цін. Великою популярністю серед відпочиваючих користується мережа Accor Group.

 

Бразильські готельні номери, на відміну від готелів Північної Америки, не оснащені прасками, прасувальними дошками та кавоварками. Навіть у самих розкішних готелях постояльцям пропонуються найпростіші туалетні приналежності. Практично у всіх готелях Бразилії сніданок входить у вартість номеру.

 

У бразильських готелях сейфами оснащені всі номери, починаючи з категорії три зірки. У разі розміщення в хостелах всі цінні речі краще здати на зберігання адміністратору або ж тримати при собі.

 

У великих містах країни дуже широко розповсюджені апарт-готелі, які пропонують більш вигідні ціни, домашній затишок і великі приміщення. З іншого боку, такий тип готелів не має власних ресторанів, басейнів та інших зручностей.

 

Але все ж найпопулярнішим типом для розміщення в Бразилії є лонжі - невеликі двох і тризіркові готелі у вигляді бунгало або хатин. У таких готелях брак сервісу компенсується національним колоритом.

Melia Atlantica Hotel Blue Tree Accor Group

 

Екскурсії та визначні місця в Бразилії

 

Бразилія - величезна, приголомшливо красива країна в Південній Америці. Тут є гори і рівнини, тропічні ліси і савани, мальовничі національні парки і чудові пляжі на узбережжі Атлантичного океану. Бразилія - це цікава країна зі своєю історією, культурою, давніми традиціями і, звичайно ж, традиційною бразильською кухнею.

 

Столиця Бразилії Бразиліа - молоде сучасне місто, зведене лише в середині минулого століття. Це дуже мальовниче зелене місто з величезною кількістю парків розташовано біля водосховища Параноа на висоті 1100-1200 м над рівнем моря. Будувалася Бразиліа за ретельно розробленим планом і з висоти пташиного польоту форма міста нагадує літак. Архітектурне рішення центральної міської площі «Трьох Влад», де розташовані, в основному, адміністративні та громадські будівлі, вражає своїми химерними геометричними пропорціями в поєднанні із витонченою елегантністю. Шедевром сучасної архітектури є Кафедральний собор Бразиліа, побудований видатним латиноамериканським архітектором XX століття Оскаром Німейєром. Цікаво, що основні приміщення собору розташовуються під землею, тоді як зверху знаходиться тільки оригінальний за формою купол з бетону і вітражного скла. Серед прекрасних зразків сучасної архітектури варто відзначити палац Національного конгресу, Президентський палац «Алворада», Палац уряду «Планальто», Міністерство закордонних справ, Палац Правосуддя, Палац Верховного суду, Державний театр, Національну бібліотеку та Національний музей.

Бразиліа Національна бібліотека Національний музей Палац правосуддя

 

Ріо-де-Жанейро (колишня столиця Бразилії) - вічнозелене місто з буйною тропічною рослинністю і прекрасними екзотичними квітами. У місті також є безліч парків і ботанічний сад, який вважають одним з найкращих у світі. Символом міста та його візитною карткою є величезна статуя Христа Спасителя. Вона розташована на горі Корковаду і з її вершини відкриваються приголомшливі панорамні види на місто, узбережжя Атлантичного океану та бухту Гуанабара, біля якої розташована гора «Цукрова голова» - ще одна візитна картка міста (на її вершину можна дістатися канатною дорогою). Місто знамените своїми чудовими пляжами, найбільш відомими з яких є Іпанема і Копакабана. Серед архітектурних пам'яток міста найбільш популярними є різні храми (монастирі Сан-Бенто і Сан-Антоніо, Монастир ордена капуцинів, церква Богородиці Лампедоса, церква Канделарія і церква Святої Лусії) та палацово-парковий комплекс Кинта-да-Боа-Віста. Також дуже цікавими є експозиції Національного історичного музею та Національного музею образотворчих мистецтв. Відомий Ріо-де-Жанейро і своїм знаменитим на весь світ «Бразильським карнавалом».

Ріо-де-Жанейро Церква Богородиці Лампедоса Парковий комплекс Кінта-да-Боа-Віста Бразильский карнавал

 

Сан Пауло - економічний центр і найбільше місто країни. Архітектурний ансамбль Сан Пауло являє собою яскраве поєднання різних стилів та епох. Старовинні будівлі чудово уживаються з гігантськими хмарочосами із скла та металу. Центральною артерією міста й одночасно його визначним місцем є авеню Пауліста - осередок ділового та культурного життя. У Сан Пауло знаходиться один з найбільших неоготичних храмів у світі - Католицький кафедральний собор Сан Пауло, що вражає своєю пишністю і величчю. Також у місті є величезна кількість найрізноманітніших музеїв. Найбільш відомі з них Музей Пауліста (історичний музей), Музей мистецтв, Музей живопису, Музей археології та етнології Університету Сан-Паулу, Зоологічний музей Університету Сан-Паулу, Музей Імпіранья, Музей зображень і звуку, Колекція палацу Бандейрантов, Меморіал Латинської Америки і Меморіал іммігрантів. Прекрасним місцем для прогулянок є міський парк Ібірапуера. Також в Сан Пауло варто відвідати зоопарк (відомий чудовою колекцією тропічних птахів) і зміїний заповідник "Бутантан". Вражаючим та різноманітним є також і нічне життя міста.

Сан-Пауло Музей живопису Сан-Пауло Міський парк Ібірапуера Музей Пауліста

 

З природних визначних пам'яток Бразилії найбільш приголомшливе враження справляють водоспади Ігуасу, які знаходяться в однойменному Національному парку на кордоні з Аргентиною. Це унікальне творіння природи являє собою комплекс з майже 300 окремих водоспадів, найбільший з яких називається «Глотка диявола» (висота падіння води досягає 82 м). Ігуасу справедливо вважається одним з найкрасивіших водоспадів світу.

 

У порівнянні з ним навіть знаменита Ніагара виглядає досить скромно. До цікавих природних та історичних пам'яток Бразилії можна віднести також Національний парк Жау, Національний парк Серра-да-Капівара, Археологічний парк Сулстісіу, Національний парк Емас, Заповідну зону Шапади-дус-Веадейрус, Національний парк Серра-ду-Катімбау і Архіпелаг Фернанду ді Норонья.

Водоспади Ігуасу Водоспади Ігуасу (Горлянка Диявола) Національний парк Жау Національний парк Серра-да-Капівара

 

Велика кількість історичних, архітектурних, культурних і природних пам'яток щороку приваблює до Бразилії величезну кількість туристів з усіх куточків світу.

 

Кухня Бразилії 

 

Поширюючись від пампасів до узбережжя, обрамленого пальмами, бразильська кухня – являє собою потужну суміш. У кожній ложці трохи історії, відображення великих людей, що залишили значний вплив на цю велику країну. Ніжно пряна, але не пекуча, жирна, але зі свіжістю лайму, здорова, різноманітна, зі складними смаками та ароматами бразильська кухня також поєднує дивовижне розмаїття інгредієнтів і способів приготування їжі, це справжнє злиття нового і старого світів.

 

Основу бразильської кулінарії складають три кулінарних спадщини. Кулінарні традиції американських індіанців, корінних жителів континенту, спостерігаються у традиціях приготування їжі. Її часто готують, обгорнувши у бананове листя, використовують земляні вогнища і барбекю. Індіанці були фахівцями у розробці процесів замочування і нагрівання, а також у видаленні отрути з бульби маніоки, щоб вона була придатною до їжі.

 

Кулінарна спадщина Португалії відображена в гуляшах, приготованих в одному горщику, в смаженому на грилі м'ясі і солодких десертах на основі яєць, а також у традиціях приготування сирів і копченні м'яса. Португальський вплив також помітний у використанні таких інгредієнтів, як солона тріска, часник, оливки, айва і мигдаль.

 

Обов'язково варто пригадати ковбоїв (gaucho) та карнавальні традиції. Скотарство було основним способом життя в Бразилії протягом дуже довгого часу і ковбойська любов до стейку або смаженого на барбекю м'яса поширилася по всій країні у вигляді churrascarias - ресторанів-гриль. Під час карнавалів білий ром Cachaca є невід'ємною частиною свята. Кращим з коктейлів, на основі cachaca – це, безперечно, коктейль "Caipirinha" зі свіжими лаймами та цукром.

Тости до сніданку по-французьки Бразильский яєчно - кокосовий пудинг QUINDIM Курка з овочами і рисом Бразильський овочевий суп